Dnia 1 października 2018 roku uczniowie naszej placówki (klasy: IV a i VII b) mieli przyjemność wziąć udział w pierwszym spotkaniu projektu „Jak zostać odkrywcą”, realizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Poprzez udział w projekcie uczestnicy nabędą dodatkowe kompetencje i rozwiną posiadane kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne takie jak: kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów, uczenia się, umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy, umiejętności matematyczno-przyrodnicze jak również technologii informatycznych. Uczestnicy zostaną zmotywowani do dalszego rozwoju osobistego czyli dalszego kształcenia; podniosą też wiarę we własne możliwości. Dodatkowe umiejętności zwiększą ich wartość oraz tym samym rozbudzą ciekawości poznawcze w kierunku nauk ścisłych. Zajęcia obejmują realizację 4 modułów z zakresu chemii, fizyki, informatyki i matematyki. Dla uczniów klas IV zaplanowane jest dodatkowo wyjście do planetarium: „Niebo Prusa”, zaś dla uczniów klas VII wycieczka „Śladami kredy”. Już na pierwszym spotkaniu klasa VII b poznała podstawy robotyki, poza tym miała możliwość zobaczyć na żywo robota Lego Midstorms EV3 i się nim pobawić się. Dzieciaki były zachwycone, każdy chciał nim sterować. A to dopiero początek… Czekamy na więcej!!!                              M.J.