W roku szkolnym 2018/2019 obchodzimy w naszej szkole podwójny jubileusz: 25 lecia Szkoły i 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Działające od zeszłego roku szkolnego koło historyczno-filmowe wzięło udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Wojewody Mazowieckiego "Moje symbole patriotyzmu". Konkurs polegał na nagraniu  jednominutowego filmu-wypowiedzi, zawierającego odpowiedź na następujące pytania: Co to jest patriotyzm? Na czym polega patriotyczna postawa? Jakie zachowania można nazwać patriotycznymi?

Swoje wypowiedzi zaprezentowało siedmioro uczniów z klasy 8d: Karolina Myrcha, Mikołaj Kołodziejak, Kuba Kaczyński, Karolina Gajowniczek, Magda Gajowniczek, Maria Sawicka, Aleksander Wysocki. Film zdobył 3 miejsce a uczniowie uczestniczyli w uroczystej gali w CKIS w Siedlcach odbierając  również przyznaną im nagrodę.
Film można obejrzeć w mediach społecznościowych, m.in. na fb na stronie Urzędu Wojewody Mazowieckiego.
Indywidualnie wysłali swoje filmy na konkurs: Ada Iwińska z kl. 8d, która zdobyła wyróżnienie; Wiktor Zabielski nakręcił film z pięknem polskiego krajobrazu w tle, a uczennice kl. 8b ciekawie zaaranżowały swoją wypowiedź. Zdjęcia przedstawiają uroczystą galę w CKIS w Siedlcach, podczas której uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 odebrali dyplom i nagrodę za zajęcie 3 miejsca w konkursie Wojewody Mazowieckiego "Moje symbole patriotyzmu". Koło historyczno-filmowe uczestniczyło w uroczystości wraz z nauczycielką historii Panią Marią Dobrowolską oraz Panią Dyrektor Hanną Głuchowską.
                                                                                                  Maria Dobrowolska