Pasowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy:
pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać,
być pomocnym w domu, w szkole
i wypełniać ucznia rolę.

W dniu 30 października 2018r.w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 9.30 do sali gimnastycznej wkroczyły dzieci z klasy I A, B i C. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor Hanny Głuchowskiej, nauczycieli, rodziców oraz uczniów klas III zaprezentowali swoją część artystyczną. Doskonale odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, recytowali wiersze, bezbłędnie liczyli, poprawnie układali zdania i śpiewali piosenki .Pani dyrektor po obejrzeniu części artystycznej wydała werdykt, który oznaczał, że egzamin  został pięknie zdany, a uczniowie mogą   zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk swoich wychowawczyń pamiątkowe dyplomy.W tym dniu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Uroczystość ta dostarczyła wszystkim dużo wzruszeń i przeżyć.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Życzymy Wam wspaniałych wyników w nauce i wzorowego zachowania. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Powodzenia!

Iwona Niciporuk