foto01 W I semestrze roku szkolnego 2012/2013 zakończyła się już II edycja programu z Pierwszej Pomocy: ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Koordynatorkami tego projektu były p. Joanna Celińska i p. Iwona Niciporuk. Program ten powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do uczniów klas I – III. Programem tym zostały objęte dzieci z klasy  Ib oraz z klasy IIIc.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tego typu zajęciach. Trenowali podczas zajęć praktycznych na manekinach i fantomie. Podczas zajęć wykazywali się odpowiedzialnością, pomysłowością idealnie współpracowali w grupie i z niezwykłym zrozumieniem podeszli do tak trudnego, ważnego zadania, jakim jest ratowanie ludzkiego życia. Na zakończenie cyklu zajęć zdali swój pierwszy egzamin z pierwszej pomocy. Udowodnili, że dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie. Zdobyli certyfikat odznakę ,,Jestem małym ratownikiem’’. W II semestrze tego typu zajęcia będą dalej kontynuowane z naszymi uczniami.

Iwona Niciporuk