Z radością i dumą informujemy, że nasi uczniowie zostali finalistami I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „SOKRATES”  z przedmiotu język polski. Zgodnie z regulaminem, konkurs ten odbył się 6 marca, równocześnie w szkołach w całej Polsce i trwał 60 minut. Uczniowie otrzymali nadesłane przez organizatora w zamkniętej kopercie testy składające się z 20 pytań dotyczących znajomości literatury (lektury obowiązkowe klas 7-8) i nauki o języku. Nie było to proste zadanie, gdyż arkusze zawierały odpowiedzi wielokrotnego wyboru. Ogólnopolskim finalistą "Sokratesa" z miejscem I został Aleksander Wysocki, kl. 8D, zaś miejsce II w gronie ogólnopolskich finalistów zajął Mikołaj Kołodziejak, również z kl. 8D. Serdecznie gratulujemy!                              I.Ł.