DSCF0466

20 marca 2013 roku grupa dzieci z oddziałów przedszkolnych – 12 sześciolatków pod opieką p. Barbary Nowak oraz Katarzyny Kownackiej, wzięła udział w IV Spartakiadzie Zerówkowiczów „Powitajmy wiosnę na sportowo".

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 5 w Zespole Szkół nr 2 w Siedlcach. Na wspólnej zabawie spotkały się przedszkolaki z siedmiu siedleckich szkół podstawowych.

W zawodach dzieci brały udział w takich konkurencjach jak:

• biegi,
  • przejście przez hula-hop,
  • bieg z woreczkiem,
  • przejście przez tunel,
  • raczki przodem,
  • przejście pod płotkiem,
  • toczenie piłki pomiędzy słupkami,
  • rymowanki i wiersz o wiośnie.

Zerówkowicze z naszej szkoły bardzo dzielnie walczyli o zwycięstwo. Na półmetku klasowali się na III miejscu, w drugiej części zawodów były trudniejsze dla dzieci dyscypliny i ostatecznie zajęli V miejsce. Nie weszli na podium ale najważniejsza była rywalizacja i dobra zabawa. Mali sportowcy otrzymali nagrody: dyplom, medale i słodycze. Zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do szkoły, gdzie z dumą prezentowali nagrody i dzielili się wrażeniami.

Barbara Nowak