przedstawienie Agnieszka 018Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca uczniowie klas 0 – III radośnie witali wiosnę. Pomimo, że aura za oknem była zimowa, w szkole było bardzo wiosennie!

Wszystkie dzieci rozświetliły szkolne korytarze żółtymi i zielonymi strojami. Na ścianach pojawiły się też kolorowe, wiosenne gazetki i dekoracje.

Aby wygonić wreszcie zimę, uczniowie klasy II b wraz z p. Agnieszką Korytowską przygotowali przedstawienie „Witaj Wiosno!". Mali aktorzy w sposób poetycki zapoznali publiczność z pierwszymi wiosennymi kwiatami. Wspaniale zagrali swoje role w części artystycznej, wzbogacając ją ciekawymi strojami i rekwizytami. Całość uświetnili również skocznymi piosenkami o wiośnie. Wszystko odbyło się na tle pięknej, kolorowej dekoracji (serdeczne podziękowania dla p. Lidii Półtorak).

To jeszcze nie koniec przyjemności. Publiczność musiała wykazać się wiedzą o pierwszych oznakach wiosny. Widzowie wsłuchiwali się w odgłosy oczekiwanej pory roku i odgadywali czyje one są. Zgadywali zagadki i rozpoznawali wiosenne kwiaty. Za swoją wiedzę otrzymywali słodkie niespodzianki. Główna bohaterka uroczystości, czyli Pani Wiosna częstowała dzieci cukierkami, oczywiście „Wiosennymi"!
Na koniec uczniowie klasy II b podziękowali wszystkim za uwagę z nadzieją, że wiosenne nastroje dopisały. Zresztą wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było!

Agnieszka Korytowska