Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

dyplomSzkoła Podstawowa Nr12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach uzyskała tytuł "BEZPIECZNEJ SZKOŁY".

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do OGÓlNOPOLSKIEGO KONKURSU "BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ" ogłoszonego przez redakcję miesięcznika "Perspektywy Europejskie" oraz Fyndację Państwo Obywatelskie. Zadania konkursowe realizowane były wśród wszystkich uczniów w szkole od października 2012roku do końca marca 2013 roku. Hasłem konkursu było: PRAWO, PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA. Natomiast główny cel - spopularyzowanie wśród uczniów zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycie społecznego, poszanowanie praw jednostki, tolerancji wobec ludzi oraz przeciwdziałania patologiom. Równocześnie założenia programu służyć miały podniesieniu poziomu bezpieczństwa szkół i uczniów.

Konkurs objęty był patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, poparciem Marszałka Sejmu, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Kultury, Rektorów wyższych uczelni i Kuratorów Oświaty.

Dziesięć zadań konkursu obejmowało zarówno podstawowe zasady edukacji jak i tematykę społeczną, tematykę związanąz psychoedukacją, edukacją prawną, profilaktyką i promocją zdrowego stylu życia. W realizacji zadań konkursu brali udział przedstawiciele Policji, Staży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego, Rady Miasta Siedlce, pracownik Biura Poselskiego, studenci Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego. Wystąpił również w szkole z dwoma przedstawieniami Teatr "Kurtyna" z Krakowa.

Nad całością programu czywały: pedagog szkolny-Pani Krystyna Sochacka, koordynator-Pani Małgorzata Łuka, oprawa medialna-Pani Marzena Arct.

Joomla Template - by Joomlage.com