Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

festyn 2013 23 20130608 1526218604
więcej zdjęć w galerii>>>

8 czerwca w sobotę "DWUNASTKA" tętniła życiem, od rana na dziedzińcu szkoły licznie gromadziły się dzieci ze swoimi rodzicami. Punktualnie o godzinie 10.30 Pani Dyrektor Hanna Głuchowska powitała wszystkich miłych gości na I Festynie Rodzinnym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce-Pana Wojciecha Kudelskiego. Podziękowała również wszystkim sponsorom za cenne wsparcie naszego "Festynu Rodzinnego", dzięki którym wszystkie dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursach. Osobiście zagościł do nas przedstawiciel Urzędu Miasta Siedlce-Pan Piotr Karaś-Przewodniczący Rady Miasta Siedlce oraz Radny Miasta Siedlce-Pan Henryk Niedziółka. Szanowni goście oraz wszyscy zaangażowani osobiście w nasz festyn zostali uroczyście udekorowani "Orderami Przyjaciela Dwunastki".. Pierwszym punktem programu były występy uczniów naszej szkoły utalentowanych w różnych dziedzinach, m.in. oglądaliśmy szkolny zespół Cheerleaders, słuchaliśmy wielu piosenek i wierszy oraz utworów granych przez uczniów na instrumentach. Następnie dzieci doskonale bawiły się z wodzirejem- p. Mariuszem Dmowskim.


Kolejnym punktem programu był pokaz umiejętności gaśniczych 2 Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, który gwałtownie został przerwany z powodu bardzo silnego opadu deszczu z gradem! Jednak wszyscy uznali to za dodatkową atrakcję dnia i z uśmiechami na twarzach szybko przenieśliśmy się do przestronnej hali sportowej na dalszą część wesołego spotkania. Tu na wszystkich czekały już pyszne serki, maślanki i kefiry z Siedleckiej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej oraz soczki. W międzyczasie dzieci uczestniczyły wraz ze swoimi rodzicami w licznych zawodach sportowych, m.in. wyścigi, slalomy, koszykówka, golf i innych oraz w konkursach plastycznych jak również bardzo chętnie zgłaszały się do malowania twarzy. Po dziecięcym konkursie piosenki "Karaoke" deszcz wreszcie przestał padać, na niebie znowu zaświeciło słońce i wszyscy mogli już na dziedzińcu szkoły podziwiać pokaz tresury psa policyjnego-długowłosego owczarka niemieckiego. Natomiast Ci, którym wciąż było mało wody mogli wypróbować swoich sił podczas obsługi profesjonalnej pompy strażackiej lub dowiedzieć się "co w rurach piszczy" dzięki obecności przed szkołą specjalistycznego samochodu "Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji" w Siedlcach z kamerą z dostępem do kanalizacji. Następnie dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz japońskiej sztuki walki JUDO przygotowanej przez dzieci wraz z Panią Magdaleną Matusiak, po którym wszyscy bardzo chętnie częstowali się pysznym żurkiem ugotowanym przez nasze panie kucharki. Natomiast kochani rodzice częstowali Swoje pociechy kiełbaskami z grila:) Kolejnym barwnym akcentem na naszej sobotniej scenie był występ znanego zespołu „CHODOWIACY” pod kierunkiem Pani Bożeny Wojciuk. Nie wszyscy wiedzą, iż wielu "Chodowiaków" pierwsze kroki stawiało w naszym szkolnym "TUZINIE"- czyli zespole utworzonym wraz z powstaniem naszej szkoły. Idąc dalej krokiem tanecznym, od muzyki ludowej przenieśliśmy się do nowoczesnej formy tańca i ruchu o nazwie "ZUMBA". Na parkiecie zagościły sympatyczne Panie z Centrum odnowy i rehabilitacji „REHMEDICA” w Siedlcach Pani Magdaleny Saks. Cała sala radośnie skakała i bawiła się w rytm muzyki. Chętni pod okiem instruktorek mogli również zapoznać się z inną formą aktywnego spędzania czasu czyli "Nordic walking". W ciągu całego dnia dzięki obecności służb medycznych każdy mógł nauczyć się prawidłowego udzielania I pomocy, zmierzyć ciśnienie, cukier, wzrost i wagę. Ostatnim radosnym punktem programu był występ dzieci z klas I i II w teatrzyku pt. " Baba Jaga u dentysty", który oczywiście został nagrodzony gromniki brawami. Wszystkich zgromadzonych lirycznie pożegnał Pan Robert Żołędowski śpiewem przy akompaniamencie gitary.

Wierzymy, iż wszyscy doskonale bawili się całą sobotę w Dwunastce i z przyjemnością spotkamy się za rok:)

Marzena Arct

 

Joomla Template - by Joomlage.com