W projekcie wezmą udział uczniowie klas IV-VI.

Celem projektu jest:

• wymiana informacji dotycząćych zwyczajów bożonarodzeniowych,
  • stosowanie języka angielskiego w praktyce,
  • rozwijanie umiejętnośći korzystania z technologii informacyjnej (prezentacje multimedialne),
  • nawiązanie kontaktu z rówieśnikami z innych krajów: Grecji, Turcji, Hiszpanii, Francji, Czech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Cypru i Estonii,
  • poznanie kultury innych narodów,
  • propagowanie kultury i tradycji polskich.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ PROJEKTOWYCH:

1. do 20.11- złożenie prac konkursowych(karty świąteczne) przez uczniów klas IV-V;
  2. do 2.12- wykonanie prezentacji multimedialnych przez uczniów klas VI.

ad.1 Konkurs na kartę świąteczną W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie klas IV-V. Przyjmowane są prace indywidualne lub wykonane w parach. Format kart A3 lub A4, technika dowolna. W karcie należy pozostawić miejsce na tekst życzeń w języku polskim i języku angielskim. Najładniejsze karty zostaną wysłane do krajów biorących udział w projekcie.

ad.2 Konkurs na prezentację multimedialną. W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie klas VI. Prezentację można wykonać pojedynczo lub w parach, używając programu Power Point. Tematem prezentacji są zwyczaje i tradycje  bożonarodzeniowe w Polsce. Prezentacje wykonywane są w języku angielskim.

Najlepsza prezentacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej projektu. Jury zastrzega sobie możliwość łączenia lub zmian w wybranych prezentacjach.

Natalia Pawełkiewicz-Skup