IMG 20210614 090938

W II semestrze roku szkolnego 2020/21 zakończyła się już kolejna edycja programu z Pierwszej Pomocy: Mały Ratownik. Programem tym zostali objęci przez okres trzech lat uczniowie klasy IIIC. Koordynatorem tego projektu była pani Iwona Niciporuk. Celem przeprowadzenia edukacji ratowniczej było zapobieganie i minimalizowanie skutków zagrożeń oraz wyposażenie uczniów w wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zadaniem programu było uświadomienie dzieciom o grożących niebezpieczeństwach, uwrażliwienie ich na dbałość o swoje zdrowie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tego typu zajęciach.

Trenowali podczas zajęć praktycznych na manekinach i fantomie. Podczas zajęć wykazywali się odpowiedzialnością, pomysłowością, idealnie współpracowali w grupie i z niezwykłym zrozumieniem podeszli do tak trudnego, ważnego zadania, jakim jest ratowanie ludzkiego życia. Na zakończenie cyklu zajęć zdali swój pierwszy egzamin z pierwszej pomocy. Udowodnili, że dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie. Zdobyli certyfikat odznakę ,,Jestem małym ratownikiem.’’

Iwona Niciporuk