puchatekW roku szkolnym 2013/14 w miesiącach wrzesień, październik, listopad klasy pierwsze przystąpiły do ogólnopolskiego programu Klub Bezpiecznego Puchatka. Celem tego programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.  Dlatego też wychowawczynie klas pierwszych, panie: Beata Jastrzębska, Iwona Niciporuk, Bożena Ratyńska, przeprowadziły szereg zajęć praktycznych i dydaktycznych dotyczących bezpieczeństwa uczniów klas pierwszych, uatrakcyjnionych kolorowymi książeczkami pt. ,, Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Program ten zakończony został Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa, do którego przystąpili nasi uczniowie, a którego celem było sprawdzenie pozyskanej wiedzy na temat bezpieczeństwa, a także otrzymaniem przez naszą szkołę Certyfikatu Klubu Bezpiecznego Puchatka.

Iwona Niciporuk