żywa lekcja historii

26 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole "Żywa lekcja historii" na temat starożytnego Rzymu. Autorami lekcji była grupa rekonstrukcyjna ze Śląska. Gościli w naszej szkole już po raz drugi. Ich lekcja zawierała następujące epizody: porwanie Sabinek, zagadnienia niewolnictwa oraz walki gladiatorów. Prowadzący lekcje posiadali stroje z tej epoki, ekwipunek i zbroję legionisty rzymskiego oraz ogromny ładunek humoru z jakim przedstawiali wydarzenia z dziejów imperium rzymskiego. Komentarze prowadzącego, dotyczyły również reakcji widowni, czyli uczniów. Zawierały elementy wychowawcze, co czyniło tę lekcję jeszcze bardziej wartościową.

Dziękujemy za wspaniałe widowisko! Czekamy z utęsknieniem na lekcję o wojnach polsko-szwedzkich, która planowana jest na maj 2014 r. na boisku szkolnym.

Maria Dobrowolska