Miesiąc październik jest szczególnym czasem modlitwy, w której rozważamy wielkie i ważne tajemnice związane z życiem Maryi i Jezusa.  Dlatego został ogłoszony dla uczniów z klas I-VIII konkurs plastyczny „Najpiękniejszy Różaniec“. Celem było rozwijanie kreatywności, talentów artystycznych dzieci. Prace należało wykonać samodzielnie z dowolnie wybranego materiału i złożyć do 22 października br. na ręce katechetów pracujących w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach. Uczniowie do wykonania swoich prac wykorzystali min. dziką różę, zakrętki, bibułę, kolorowy papier, kasztany, żołędzie, przeróżne koraliki. Konkurs cieszył się dużą popularnością, a wykonane różańce były piękne i pomysłowe. Komisja przy ocenie zwróciła uwagę nie tylko na wyraz artystyczny, wizualny, ale też na stopień trudności. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje i uznanie.

Katecheta Ewa Gomza

Lista nagrodzonych prac:

Kategoria klasy I-III

I miejsce Ex aequo : Natalka, Asia, Helenka Bukatczuk - SP Katolicka i Magdalena Ciołek-1 d/ SP 12

II miejsce Ex aequo: Ola i Lena Adamskie 2 c/ Ochronka + SP 12 i Szymon Łubiński  3 e /SP 8

III miejsce Ex aequo: Krystian Jóźwiak 2 c / SP 12 i Maja Kachniarz 3 b / SP 12

Kategoria klasy I-IV