1Projekt Od października tego roku uczniowie klasy III  b realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”. Celem tego przedsięwzięcia jest wprowadzanie dzieci w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców  postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia. W ramach tego projektu w dniu 2 grudnia wzięliśmy udział w Barbórkowym koncercie zespołu ludowego „Chodowiacy”, zorganizowanym przez CKiS Podlasie. Z zaciekawieniem oglądaliśmy tradycyjne tańce góralskie i podziwialiśmy przepiękne stroje tancerzy. Mieliśmy również okazję wysłuchać opowiadania o górniczych obrzędach i zwyczajach oraz zapoznać się ze śląską gwarą. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z członkami zespołu.

Koordynatorki projektu: Urszula Krasuska i Natalia Pawełkiewicz - Skup