korneliada2014
 Więcej zdjęć w galerii>>>

Dnia 10 stycznia, w rocznicę 130 urodzin Kornela Makuszyńskiego, w naszej szkole odbył się Wielki Finał II Siedleckiej Międzyszkolnej "Korneliady" - pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce - Pana Wojciecha Kudelskiego.

Głównym celem naszego przedsięwzięcia było propagowanie wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa książek tego Wielkiego Pisarza. Finał "Korneliady" poprzedzały liczne konkursy plastyczne, literackie oraz "Turniej wiedzy o życiu i twórczości Przyjaciela Dzieci".

Wśród zgromadzonych gości, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach - Pani Hanna Głuchowska, powitała między innymi zastępcę naczelnika Wydziału Edukacji - Pana Pawła Golca; Pana Henryka Niedziółkę - Przewodniczącego Rady Miasta Siedlce; Panią dr Marzenę Kowalczuk - Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach oraz przewodniczącą komisji Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego; Panią Bożenę Prachnio - przewodniczącą konkursów plastycznych; Panią Ewę Woźnicę i Panią Małgorzatę Kudelską - wspierające prace komisji konkursowych; Dyrektorów Siedleckich Szkół Podstawowych i ich przedstawicieli oraz licznie zgromadzonych laureatów i wyróżnionych w poszczególnych konkursach, jak również uczniów SP Nr12.

Barwną część artystyczną pt."Dzieci Pana Kornela", przygotowali uczniowie z koła teatralnego klasy IIc i IIId pod opieką p. Urszuli Krasuskiej i p. Małgorzaty Komodowskiej. Następnie zaprezentowany został oryginalny Pokaz Mody pod hasłem "Bohaterowie książek Makuszyńskiego wczoraj i dziś" wg pomysłu p. Igi Barczak oraz p. Wandy Tylingo. Występy przeplatane były piosenkami w wykonaniu uczniów i absolwentki naszej szkoły - Darii Dobrowolskiej. Uroczystość pięknie prezentowała się na tle dekoracji wykonanych przez p. Lidię Półtorak, a nad stroną techniczną czuwał p. Michał Powałka. Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie wicedyrektor Grażyna Leydy i Ewa Niedziółka oraz p. Ewa Kozioł, a uroczystość poprowadziła p. Marzena Arct.

Laureaci konkursu plastycznego dla klas I-III - " Mój ulubiony bohater książek Kornela Makuszyńskiego"

I miejsce: Urszula Ostrówska SP Nr10 w Siedlcach
                 Oliwia Kapeluszna SP Nr10 w Siedlcach

II miejsce: Maria Tchórzewska SP Nr7 w Siedlcach

III miejsce: Agnieszka Kurkus SP Nr11 w Siedlcach

Wyróżnienie: Julia Bryzek SP Nr6 w Siedlcach

Laureaci konkursu plastycznego dla klas IV-VI - "Wizyta Koziołka Matołka w naszym mieście"

I miejsce: Karolina Przedlacka SP Nr12 w Siedlcach,

II miejsce: Monika Mirosław SP Nr7 w Siedlcach

III miejsce: Julia Niedziółka oraz Weronika Klewek SP Nr12 W Siedlcach

Wyróżnienie: Martyna Sowa SP Nr10 w Siedlcach

Laureaci konkursu literackiego dla klas IV-VI - " Wizyta Koziołka Matołka w naszym mieście"

I miejsce: Bernard Mitura SP Nr11 w Siedlcach

II miejsce: Kamila Sępniak SP Nr9 w Siedlcach

III miejsce: Gabriela Mielańczuk SP Nr10 w Siedlcach

Wyróżnienie: Mateusz Gajewski SP11 w Siedlcach
  Mateusz Powałka SP12 w Siedlcach

Laureaci drużynowego "Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego"

I miejsce - SP Nr10 w Siedlcach - 30,5pkt.

II miejsce - SP Nr7 w Siedlcach - 30pkt.

III miejsce - SP NR9 w Siedlcach - 28pkt.

Klasyfikacja generalna II MIĘDZYSZKOLNEJ SIEDLECKIEJ KORNELIADY:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr10 im. Księżnej Ogińskiej w Siedlcach - 22pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach - 17pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach - 12pkt.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek. Podziękowania ślemy również w stronę opiekunów, którzy wspierali swoich wychowanków. Mamy nadzieję, że we wszystkich pozostaną miłe wspomnienia i chęć udziału w kolejnych edycjach KORNELIADY!

Marzena Arct