W ramach Tygodnia Języka Polskiego w naszej szkole odbył się konkurs „Czy znasz swój język ojczysty” W trzech kolejnych dniach przystąpili do niego uczniowie z trzech grup wiekowych:

21 marca – klasy 7-8

22 marca – klasy 5-6

23 marca – klasy 3-4

Testy były zróżnicowane i w różnej skali punktowej, dla każdej kategorii polonistki opracowały inny test dostosowany do wieku i możliwości uczniów. Wszystkie zawierały zadania zamknięte, z lukami oraz tekst ortograficzny sprawdzające najważniejsze, ale także nietypowe zagadnienia z kształcenia językowego.

Do konkursu dla klas VII i VIII przystąpiło 22 uczniów.  Test składał się z 21 pytań różnego stopnia trudności, za które można było uzyskać maksymalnie 88 punktów. W tej kategorii do II etapu Międzyszkolnego Konkursu „Czy znasz swój język ojczysty” organizowanego przez szkołę Podstawową nr 7 wytypowano dwie uczennice:

• I miejsce 78/88p. – Julia Szaniawska klasa VIIIc (op. Katarzyna Madej - Szczęśniak)
  • II miejsce 76/88p. – Oliwia Dudek klasa VIIIa (op. Katarzyna Madej - Szczęśniak)

W grupie uczniów klas V-VI w konkursie wzięło udział 20 uczniów, którzy maksymalnie z testu mogli zdobyć 40 pkt. Do etapu międzyszkolnego w tej kategorii wytypowano:

• I miejsce 34/40 - Magdalena Sawicka klasa Vb  (op. Anna Leńska)
  • II miejsce 31,5/40 - Kacper Nowak klasa VI b (op. Iza Ługowska-Panasiuk)

W kategorii klas III-IV do konkursu przystąpiło aż 33 dzieci, które mogły uzyskać maksymalnie 24,5 punktu. Naszą szkołę w tej grupie wiekowej reprezentować będą:

• I miejsce 24/24.5 - Amelia Demianiuk  (op. Urszula Krasuska)
  • II miejsce 23/24 - Krzysztof Podlaski (op. Anna Lipińska)

Konkurs międzyszkolny odbędzie się 21 kwietnia w Sp nr 7.