Co roku, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.
                                  W naszej szkole ten dzień będziemy obchodzić w poniedziałek 4 kwietnia,
                                           dlatego zachęcamy do włożenia ubrań w kolorze niebieskim.

Czym jest Autyzm?

Samo słowo „autyzm” pochodzi od greckiego określenia „autos”, które oznacza „sam”. Ta nazwa bardzo dobrze oddaje charakter tego zaburzenia rozwoju. Co to jest autyzm tak konkretnie? Autyzm to nic innego jak zaburzenie rozwoju. Badania wskazują na to, że mózg osoby dotkniętej autyzmem różni się od mózgu osoby, która nie ma tego problemu. Według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10 autyzm to całościowe zaburzenie rozwojowe, które objawia się problemami w komunikowaniu uczuć w związkach społecznych oraz zaburzoną integracją wrażeń zmysłowych.

M. Drozd, A. Sawicka, U. Gerk, K. Soszyńska, K. Matczak
                       ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 2022   Nowy Dokument programu Microsoft Word