Dnia 31.03.2022r. wszystkie klasy 8 udały się na Targi do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach. Przyszli absolwenci naszej szkoły mieli okazję osobiście zobaczyć jak wyglądają sale w tzn. siedleckiej samochodówce, poznać zwyczaje i dowiedzieć się jak funkcjonuje szkoła. Odwiedziliśmy pracownie do zajęć praktycznych odbywających się w ramach uczęszczania do technikum bądź szkoły zawodowej. Uczniowie przyglądali się wyposażeniu sal oraz ich dostosowaniu do odpowiedniego przygotowania do zawodu. Pobyt na Targach zakończył się podsumowaniem i reprezentacją wszystkich szkół ponadpodstawowych oraz szkół wyższych z Siedlec i regionu. Na oddzielnych stanowiskach szkoły przygotowały plakaty, ulotki reprezentujące ich oferty.

W kwietniu w naszej szkole gościliśmy również reprezentantów I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach. Nauczyciele tam uczący perfekcyjnie przygotowani opowiedzieli o swoich szkołach i scharakteryzowali klasy do których uczniowie mogą składać dokumenty. Odpowiedzieli na pytania naszych uczniów zachęcając do uczęszczania do reprezentowanej przez siebie szkoły. Uczniowie klas 8 z zaciekawieniem wysłuchali ofert edukacyjnych oraz mieli możliwość jeszcze większego poszerzenia wiedzy i ukierunkowania swoich wyborów na jedną z ważniejszych decyzji dotyczących ich edukacji.

Katarzyna Matczak vel Maciejewska- psycholog
                                                                                                        Kamila Soszyńska- pedagog