wycieczka do zamku krolewskiego 20 20140408 1168295333
więcej zdjęć w galerii>>>

W dniu 7 kwietnia 2014 roku dziesięcioosobowa grupa uczniów pod opieką p. Marzeny Arct i Marii Dobrowolskiej udała się do Warszawy na lekcję muzealną na Zamku Królewskim.

Podróż odbyła się pociągiem. Z dworca Powiśle nasza grupa udała się północną częścią traktu królewskiego (ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście) w kierunku Placu Zamkowego. Po drodze uczniowie usłyszeli od swego nauczyciela historii wiele informacji na temat miejsc i obiektów mijanych po drodze: most Poniatowskiego, Muzeum Narodowe, Pałac Staszica, Kościół Świętego Krzyża, Pałac Prezydencki i inne. Więcej czasu uczestnicy wycieczki spędzili na campusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Na szczególną uwagę zasługuje nasza wizyta w murach Instytutu Historycznego UW i zwiedzanie sali kolumnowej.

Tematem lekcji muzealnej na Zamku Królewskim był "Gród, pałac, zamek". Lekcja niezwykle ciekawa, poprowadzona zajmująco przez przewodnika warszawskiego z bardzo aktywnym udziałem naszych uczniów. Lekcję zrealizowano w ramach projektu "Nowoczesny patriotyzm". Na zakończenie młodzież zwiedziła Rynek Starego Miasta.

Maria Dobrowolska