W dniach 16-20 maja w naszej szkole będziemy obchodzić
                 TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Niech nasza szkoła słynie z tego, że każdy uczeń szanuje drugiego.”

Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych.

Cel działania:

- profilaktyka agresji, przemocy,

- motywacja uczniów do czynienia dobra,

- kształtowanie postaw poszanowania godności swojej i drugiego człowieka,

- integracja społeczności szkolnej,

- propagowanie właściwych zachowań,

- ukazanie, że czynienie dobra nie musi być spektakularne, a każdy dobry uczynek ma wielką wartość.

Cenne jest dla naszej społeczności szkolnej to, że respektowane są normy społeczne, a wzajemne relacje oparte są na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Każda klasa ma za zadanie notować dobre uczynki wykonane indywidualnie lub grupowo. W piątek karty należy dostarczyć do gabinetu pedagoga. Klasa, która nazbiera najwięcej dobrych uczynków otrzyma dyplom. W starszych klasach prowadzeniem notatek mogą zajmować się uczniowie, natomiast w młodszych Karty prowadzą wychowawcy. W czasie trwania akcji zwracamy uwagę na czynienie dobra nie tylko w szkole, ale także w środowisku poza szkołą. Dzieci mogą podawać przykłady swoich dobrych zachowań w szkole, w domu, w kościele, w czasie zabaw na podwórku itp. Oprócz dobrych działań podejmowanych przez uczniów, akcja ma też charakter integrujący społeczność szkolną.

Organizatorzy:

Aleksandra Półtorzycka, Kamila Soszyńska, Katarzyna Matczak vel Maciejewska