astroparkW dniach 27 i 28 marca 2014r. młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji astronomii Planetarium Astropark. Planetarium to w rzeczywistości okrągły namiot, który na dwa dni stanął na szkolnej sali gimnastycznej. Uczniowie wchodzili do środka tego przenośnego planetarium i wygodnie układali się na poduchach leżących na podłodze tak, żeby oglądać obrazy wyświetlane na wewnętrznej stronie kopuły. Pracownik planetarium krok po kroku tłumaczył dzieciom, co oglądają. Dzięki jednemu kliknięciu myszki przybliżał planetę, albo interesującą gwiazdę. Gdy przyszedł czas na pokazanie symulacji startu rakiety lecącej na Księżyc, uczniowie przez moment odnieśli wrażenie, jakby byli w jej środku. Gdy oglądali spadanie meteorytów, to mieli wrażenie, że wylądują one na ich twarzach. Reakcje dzieci w trakcje pokazów były często bardzo spontaniczne, od pisków i zachwytu po oklaski. Tego typu lekcja bardzo spodobała się wszystkim uczniom, którzy na długo zapamiętają tą niezwykłą opowieść o kosmosie.

Iwona Niciporuk