ekologia2014
 więcej zdjęć w galerii>>>

Od kilku lat w szkole odbywa się Tydzień Ekologiczny.

Akcja przeprowadzana jest w kwietniu, w tygodniu, w którym obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Organizując tydzień ekologiczny w szkole nauczyciele przyrody kierują się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych. Dzieci chętnie uczestniczą w działaniach, w których mogą wykazać się inicjatywą, wygrać nagrodę, pobawić się. Każdy dzień tygodnia przebiega pod innym hasłem. W poszczególnych dniach obowiązuje inny kolor ubioru, który obliguje zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W tym roku odbył się Marsz Młodych Ekologów. Uczniowie klas starszych przygotowali transparenty z hasłami ekologicznymi, a maluchy kolorowe kwiaty i motyle. Przemaszerowaliśmy ulicami naszego osiedla rozdając przychodniom ulotki o treści: Segreguj śmieci – proszą dzieci.

Dziś odbył się Apel podsumowujący TYDZIEŃ EKOLOGICZNY w szkole połączony z wyborem najciekawszego stroju ekologicznego oraz wręczeniem nagród dla zwycięzców wszystkich konkursów towarzyszących całemu przedsięwzięciu.

Elżbieta Brzycka
Danuta Demianiuk