Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0


         

          Lubisz ćwiczyć i rywalizować?

          Chcesz poprawić swoje umiejętności sportowe?

          Jeżeli tak to doskonale się składa, ta klasa jest właśnie dla Ciebie.

          Nie czekaj zapisz się do IV klasy sportowej.

 

W klasie sportowej obowiązuje 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu z rozszerzonym programem piłki koszykowej. Dodatkowo są zajęcia z pływania i tenisa ziemnego. W czasie zajęć pracujemy nad poprawą sprawności fizycznej oraz nad rozwojem psychicznym i emocjonalnym. Doskonalimy i uczymy dzieci nowych umiejętności poprzez gry i zabawy ruchowe. Lekcje wychowania fizycznego prowadzą wykwalifikowani trenerzy, a wysiłek fizyczny dostosowujemy do wieku i możliwości ucznia. Zajęcia z koszykówki wywierają istotny wpływ na przebieg rozwoju fizycznego dzieci. Stwarzają szansę na harmonijny rozwój psychofizyczny, pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży.

Aktywność fizyczna jest doskonałym antidotum na nudę, apatię czy zachowania aspołeczne. Poprzez uprawianie sportu oprócz poprawy sprawności fizycznej i nabywania nowych umiejętności ruchowych, dziecko rozwija takie cechy charakteru, jak: wytrwałość, odwaga, cierpliwość, szacunek do drugiego człowieka, samokontrola, samodyscyplina, umiejętność pracy w zespole. Właśnie współpraca z kolegami z drużyny jest bardzo ważna i przenosi się w inne miejsca naszego życia - w szkole, w domu, w pracy.

Sport jest doskonałym miejscem do wyrażania swoich emocji (np. frustracji, złości) i jednocześnie daje okazję do uczenia się, jak sobie z nimi radzić  (np. z lękiem czy agresją). Sport zachęca do zabawy i nauki jednocześnie. Pokazuje, że uczenie się to nie tylko siedzenie w szkolnej ławce czy przed komputerem, ale też ciągłe próbowanie nowych rzeczy, poznawanie nowych ludzi i radzenie sobie z nowymi sytuacjami. Współzawodnictwo sportowe to wspaniała okazja do tego, aby móc coś wygrać i coś przegrać. Doświadczenie jednego i drugiego to bardzo ważny aspekt rozwoju każdego człowieka. Nikt bowiem nie będzie wygrywać (lub przegrywać) w nieskończoność. Trzeba się nauczyć,  jak sobie radzić ze zwycięstwem i porażką. Wszystko to przyczynia się do kreowania poczucia własnej wartości i coraz lepszego poznawania samego siebie.

To właśnie klasy sportowe kształtują w swoich uczniach potrzebę aktywności fizycznej, prawidłowego żywienia, a także pokory, szacunku oraz walki fair play nie tylko na arenach sportowych. Uczniowie klas sportowych odnoszą sukcesy nie tylko w sporcie. Mimo dużego zaangażowania w aktywność fizyczną dzieci uczęszczające do tych klas bardzo dobrze radzą sobie również w przedmiotach ogólnych. Biorą udział i zdobywają wyróżnienia na konkursach humanistycznych, przyrodniczych i matematycznych Dlatego też, serdecznie zachęcamy do wstąpienia do klasy sportowej w SP 12, do klasy, która uczy i wychowuje młodzież z DUCHEM SPORTU.

Zapraszamy na test sprawnościowy, który odbędzie się w dniu 29 sierpnia o godz. 16.00 w hali sportowej SP12.

tel. 25 794 35 51

Kandydat powinien mieć ze sobą strój sportowy, obuwie na zmianę i następujące dokumenty:

*zgłoszenie dziecka do testu sprawności fizycznej   oświadczenie klasa sportowa

*oświadczenie o braku przeciwskazań do wykonania testu sprawności fizycznej.  

 

Joomla Template - by Joomlage.com