Jedenasta edycja ,,Narodowego Czytania’’ pod Patronatem Prezydenta RP odbyła się w całym kraju 3 września 2022. W tym roku czytamy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza z racji 200 lat od pierwszego wydania poezji naszego Wieszcza.. Do  ogólnopolskiego wspólnego czytania przyłączyły się klasy IV-VIII  w piątek 23 września. Hanna Chaciak, Rafał Kachniarz,Zofia Markiewicz, szymon Matłacz i Aleksandra Postek z klasy 5 a zaprezentowali balladę „Powrót taty”. Narrator ballady zachęca dzieci, aby poszły za miasto, na wzgórze, gdzie znajduje się kapliczka. Tam, przed cudownym obrazem Maryi, mają pomodlić się o szczęśliwy powrót taty, który od dłuższego czasu nie wraca do domu z wyprawy kupieckiej.Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Poprzez kontakt z dziełami literatury polskiej mogliśmy wzmocnić poczucie naszej tożsamości narodowej.