Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

29 września br. obchodzimy XXI Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pomysłodawcą tego święta jest Polska Izba Książki, a jego patronką została Joanna Porazińska, wybitna pisarka, autorka m.in. Szewczyka Dratewki, Pamiętnika Czarnego Noska. Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki. W jakim celu stworzono to święto? Po to, żeby zachęcić wszystkich, szczególnie najmłodszych, do rozpoczęcia przygody z książką. I nasuwa się kolejne pytanie: po co? Udowodniono naukowo, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono m. in. na rozwój dziecka, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru.  Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy. Głośne czytanie jest także wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Święto warto więc obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces. 

Tego dnia po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Udowadniamy, że zawsze i wszędzie warto czytać dzieciom. Na spotkanie przybyły dzieci ze świetlicy pod opieką pani Martyny Wróbel. Podczas zajęć rozmawialiśmy o zaletach czytania,  następnie  uczniowie  z zainteresowaniem słuchali fragmentu książki I. Kaluty „Chiny dla dociekliwych”. Zaznaczyć należy, że w roli lektorów wystąpiło dwóch uczniów klasy 8 c- Mateusz Kalman i Wiktor Ochnio. Pod koniec zajęć były zadawane pytania, na które słuchacze entuzjastycznie odpowiadali. Dzieci mogły się przekonać, że dzięki czytaniu można zdobyć wiedzę o innych krajach i kulturach oraz, że  książka łączy pokolenia.

                           IMG_20220929_124450.jpg   IMG_20220929_122622.jpg   IMG_20220929_122522.jpg

Joomla Template - by Joomlage.com