W minionym tygodniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Agencji Artystycznej „Atena”. Uczniowie klas V i VI wzięli udział w żywej lekcji historii pt. „Epoka miecza i krzyża”. Mieli możliwość zapoznania się z dawnymi obyczajami, kulturą rycerską i tradycjami wojskowymi średniowiecza. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o powinnościach i prawach zawartych w Kodeksie Rycerskim. Odbyta podróż w przeszłość przybliżyła wychowankom wygląd rycerzy, elementy uzbrojenia, ceremonię pasowania na rycerza. Gwoździem programu były opowieści przeplatane scenkami, w których aktorami byli sami uczniowie, a konkretnie mieli możliwość wcielić się w postać: wikinga, rycerza, giermka, dam dworu. Spotkanie bardzo spodobało się uczniom o czym świadczyły żywe relacje tuż po odbytej lekcji.