Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Obchody Światowego Dnia Misyjnego przypadły w tym roku 23 października i były przeżywane pod hasłem- „ Będziecie moimi świadkami”. Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926roku przez papieża Piusa XI. Również od 96 lat obchodzimy tydzień misyjny, który przypomina nam o wielkiej wdzięczności wobec misjonarzy ale też jest zaproszeniem do „obudzenia się” że każdy z nas jest misjonarzem na mocy chrztu świętego. Zadaniem naszym jest, aby każda osoba poznała Chrystusa. W naszej szkole również przeżywaliśmy to wielkie wydarzenie, łącząc się z całym kościołem. Towarzyszyła nam wystawa misyjna, na której mogliśmy zobaczyć  materiały  pochodzące z Kamerunu, a tym samym zobaczyć jakimi rzeczami posługują się Afrykańczycy. Podczas lekcji rozmawialiśmy o krajach misyjnych, ich zwyczajach oraz tradycji. Pomogły nam w tym filmy, zdjęcia, opowiadania oraz animacje misyjne. Uczniowie przebrali się w stroje, co pomogło im zasmakować kultury naszych braci. Eksponaty były szansą zobaczenia czym posługują się Kameruńczycy.

                                                                                       Opr. s M. Ezechiela Szewczyk   

                               IMG_20221024_094121.jpg   IMG_20221024_084154.jpg

Joomla Template - by Joomlage.com