„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo…”

pod takim hasłem biblioteka szkolna, w ramach akcji

„Duży czyta małemu”,

zorganizowała lekcje biblioteczne w klasie 3a i grupie świetlicowej.

Tematem spotkania było Święto Niepodległości.

Uczennice klasy 8b i 8c - Maria Rejtczak, Wiktoria Osińska, Patrycja Oknińska, Amelia Skwierczyńska, Łucja Braszczyńska - czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom książkę Wojciecha Widłaka „ Komendat wolnej Polski”. Lekcji towarzyszyła także wystawa książek historycznych, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W czasie lekcji utrwalone zostały wiadomości na temat Józefa Piłsudskiego, polskich symboli narodowych, święta niepodległości i okoliczności jego ustanowienia oraz faktów historycznych dotyczących poruszanego tematu. Dzieci z dużym skupieniem słuchały o bohaterskiej postawie swoich rówieśników, którzy z narażeniem życia uczestniczyli w tajnych kompletach w czasie rozbiorów. Na zakończenie zajęć młodzi czytelnicy z entuzjazmem odpowiadali na pytania swoich starszych koleżanek.