Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. 

10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru szkoły, a atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany hymn Polski.  W trakcie uroczystości uczniowie klasy 3b przygotowani przez p. Annę Królikowską zaprezentowali zebranym program słowno-muzyczny, który przybliżył  widzom trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Akademię uświetniły piękne pieśni patriotyczne oraz tańce. Następnie głos zabrali uczniowie klasy VId. Ukazali ogromną tęsknotę za wolnym krajem oraz przypomniana została historia niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem ze wstążkami w wykonaniu dziewczynek z klasy 4a i 4b, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.

Akademia dla klas IV-VIII została przygotowana przez panią Martynę Jastrzębską i Bogusławę Chalecką. Oprawę artystyczną przygotowała pani Katarzyna Sypuła (muzyka) i pani Aleksandra Półtorzycka (taniec). A oto link do tańca: https://www.youtube.com/watch?v=Pw09z2It_FU 

Joomla Template - by Joomlage.com