Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom z kl. IID trudną i odpowiedzialną pracę górnika, w ramach klasowego programu: ,,Mali Siedlczanie poznają różne zawody'', zaproszony został do klasy emerytowany górnik ze Śląska p. Józef Szeremeta. Pan Józef przybył do dzieci w uroczystym stroju górnika i opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy górnika, którą wykonywał ponad 25 lat. Podczas spotkania przekazał wiele ważnych informacji zawiązanych z górnictwem: symbole, święta, stroje i codzienna ciężka i niebezpieczna praca. Dodatkowym atutem wspaniałego spotkania była mowa i gwara śląska, którą posługiwał się pan Józef. Dzieci z wielkim zachwytem wysłuchały wszystkich informacji związanych z zawodem górnika. Na koniec miały okazję do zadawania pytań, których było bardzo dużo. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, a dzieci jeszcze długo będą wspominały ten jakże emocjonujący dzień.

I.Niciporuk, K. Maciejuk