23 maja odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym Czwartki Lekkoatletyczne. Pogoda nie zachęcała do rywalizacji – 30 stopni i palące słońce. Pomimo trudności sześciu uczniów naszej szkoły postanowiło powalczyć o najwyższe laury, według zasady „Nie ma złej pogody na trening – są tylko słabe charaktery”.

Szkołę Podstawową nr 12 w Siedlcach reprezentowali:
  1. Julia Niedziółka – IVc
  2. Natalia Wielogórska – IVc
  3. Katarzyna Hołubiec - Va
  4. Jarek Taczalski – Va
  5. Michał Janik – Va
  6. Wiktor Chojnacki – Va
Julia Niedziółka Michał Janik i Jarek Taczalski Natalia Wielogórska

Bez wątpienia były to najbardziej udana runda dla naszej szkoły. I miejsce w biegu na 60 metrów i skoku w dal wywalczył Michał Janik pokonując dystans w 9,15 sekundy i skacząc na odległość 4,17 metra. II miejsce zajęła Natalia Wielogórska oraz Julka Niedziółka. Natalia przebiegając 60 metrów w 10,15 sekundy a Julka skacząc 3,64 m. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jarek Taczalski w biegu na 60 metrów. Najkrótszy z możliwych dystansów pokonał w 9,39 sekundy.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników, wytrwałości oraz zaangażowania na treningach. Liczymy, że znów od września będą walczyć o najwyższe miejsca w Czwartkach LA.

Opiekunem grupy był Rafał Wysocki