Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dziecka- Pluszowy miś. I właśnie z tej okazji, 2 grudnia, w naszej szkole klasy I – III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uroczystość przygotowała klasa II c pod kierunkiem p. Karoliny Chruściel - Dąbrowska i biblioteki szkolnej. Podczas spotkania uczniowie poznali historię powstania pluszowego misia, obejrzeli prezentację multimedialną o znanych misiach z bajek oraz film animowany o Misiu Uszatku. Były także wiersze i piosenki: „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”. Atrakcją imprezy były zagadki o misiach oraz słodkie, misiowe nagrody, a także zabawa ruchowa: „Głowa, ramiona…”. Dzieci z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zabawie, o czym świadczył las rąk w górze i uśmiechnięte buzie. Na zakończenie uczestnicy otrzymali misiowe karty pracy.

Agata Zdankowska