15#.jpg      16#.jpg

Uroczystość Pasowania pierwszoklasistów na Czytelników naszej szkoły odbyła 21.12.2022 roku, w bibliotece szkolnej. Celem tej imprezy było rozbudzenie wśród uczestników chęci do czytania oraz wyrobienia prawidłowych nawyków czytelniczych oraz szacunku do książek. Dlatego też, specjalnie na tę okazję, została przygotowana część artystyczna, której głównym motywem były książki i ich prośby. W rolę aktorów wcielili się uczniowie z klasy 8c i b oraz klasy 2c, tj.: Mateusz Kalman, Julia Bąboń, Kasia Biarda, Wiktoria Kozik, Maja Ilczuk, Lena Boruta, Amelia Skwierczyńska, Marysia Rejtczak, Zosia Bernadkiewicz, Anielka Gajo, Alicja Szewczuk i Antoni Roguski.

Podczas imprezy, pierwszoklasiści otrzymali kserokopie z prośbami książek. Ogadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz musieli wykazać się znajomością alfabetu. Po takim wprowadzeniu nadszedł długo wyczekiwany moment, przeprowadzano uroczyste ślubowanie. W obecności wychowawcy klasy oraz nauczyciela bibliotekarza, uczniowie podnieśli w górę dwa palce prawej dłoni i powtórzyli za Książką słowa uroczystego przyrzeczenia. Po nim nastąpiło pasowanie dzieci na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego okazałego wydarzenia, każda klasa otrzymała na ręce wychowawcy dyplom, zaś nowy  czytelnik otrzymał okolicznościową zakładkę do swojej książki.

Małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek i zapraszamy do biblioteki,
gdzie zawsze będą mile widziani.

Agata Zdankowska, Iga Kornacka-Barczak