Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Drugiego dnia uczniowie klas 1-3 mieli okazję zapoznać się z niesamowitym humorem naszego patrona, słuchając utworów o przygodach Koziołka Matołka, o małpce Fiki Miki, czy sprytnym szewcu Skubie, który pokonał smoka. Tym razem, w rolę lektorów wcielili się nauczyciele bibliotekarze oraz niezastąpiony Mateusz Kalman - uczeń klasy 8c.  

Wśród uczniów klas starszych głośne czytanie odbywało się na wybranej lekcji.

W drugiej części dnia każda klasa miała do wykonania prace plastyczne. I tak: klasy pierwsze ozdabiały podkowy, klasy drugie musiały wymyśleć nazwę dla siebie, opierając się na twórczości Makuszyńskiego, trzecioklasiści dekorowali maski Koziołka – z tego zadania wywiązali się na szóstkę. Czwartoklasiści zrobili ozdobne ramki do przygotowanych wcześniej cytatów patrona. Klasy piąte i szóste musiały wykazać się, oprócz kunsztu plastycznego, umiejętnościami pisarskimi, bowiem mieli do przygotowania komiks na podstawie powieści Makuszyńskiego. Szóstoklasiści musieli stworzyć Kartkę dla Jubilata, zaś najstarsi mieli do przygotowania gazetki na temat zekranizowanych utworów patrona.

Prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas Korneliady.

                                                                         Wszystkim artystom bardzo dziękujemy!

Agata Zdankowska, Aneta Gomza

Joomla Template - by Joomlage.com