12 maja klas 2a i 2d brały udział w wycieczce do Lublina. Uczniami opiekowały się Panie: Iwona Niciporuk, Małgorzata Komodowska, Katarzyna Maciejak oraz Ewa Kozioł. Pierwszym punktem programu był pobyt w Teatrze Andersena na spektaklu pt. ,,Muminki”. Po przedstawieniu dzieci brały udział w warsztatach lalkarskich, na których poznały różne rodzaje lalek oraz miały okazję spróbować swoich sił w animacji. Kolejny etap wycieczki to spotkanie z przewodnikiem i spacer po starym mieście oraz zwiedzanie zamku. Wszystkich bardzo zaciekawiły legendy o Lublinie i o wypalonej w stole czarciej łapie. Potem udaliśmy się do Regionalnego Muzeum Cebularza, gdzie dzieci wysłuchały ciekawostek z historii Lublina i samodzielnie upiekły aromatyczny placek. Podczas wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda. Uczestnicy mogli kupić pamiątki i szukać na uliczkach lubelskich koziołków. Po posiłku w MC Donald’s bezpiecznie wróciliśmy do domu. Była to bardzo udana wycieczka.
                                                                                                                                                               M.K.