Uczniowie klasy III wraz z Panią Małgorzatą Łuką, Panią Agnieszką Korytowską, sM. Ezechielą Szewczyk i Ojcem Marcinem Dyrdą udali się na pielgrzymkę dziękczynną do Kodnia. Dziękując Bogu za przyjęcie I Komunii Świętej pierwsze kroki skierowaliśmy do jedynej na świecie parafii katolickiej  obrządku bizantyjsko -słowiańskiego czyli do Kostomłotów. Ksiądz Proboszcz Piotr z pasją opowiedział nam o sprawowanej liturgii oraz przyjmowaniu sakramentów świętych. Zobaczyliśmy pięknie zdobioną świątynię, która zachwyca ikonami. Następnie wyruszyliśmy do Kodnia. Dowiedzieliśmy się historii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, która w tym roku będzie obchodziła 300 lecie koronacji.  O godz. 12.00 uczestniczyliśmy  we Mszy Świętej. Rodzice przygotowali liturgię czytanie Słowa Bożego, modlitwę wiernych oraz psalm my pieśni. Po Eucharystii był czas na obiad, następnie na zwiedzanie muzeum misyjnego w którym zobaczyliśmy niezwykłe eksponaty z terenów afrykańskich oraz poznaliśmy ich historię. Kolejnym punktem było nawiedzenie Kościoła pw. Ducha Świętego, w którym znajduje się najstarszy, po cudownym obrazie , zabytek Kodnia. Jest nim nagrobna tablica Jana Sapiehy. Podziwialiśmy piękno ogrodów, zakupiliśmy pamiątki, pograliśmy w piłkę i wróciliśmy pełni radości do Siedlec.

Uczniowie klas III