Dnia 23.06.2023r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przyszedł czas na odpoczynek i naładowanie akumulatorów. Jest to również czas, w którym żegnaliśmy uczniów klas ósmych. Na uroczystej akademii Dyrektor Szkoły, Hanna Głuchowska wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej wszystkim ósmoklasistom oraz świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas siódmych. Wręczone zostały liczne nagrody za wysokie wyniki w nauce      i zachowaniu oraz za osiągnięcia w konkursach i zawodach na różnych szczeblach.

Uczniowie klas ósmych zostali pożegnani przez młodszych kolegów z klasy VIIb, a nasi absolwenci podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkołyza wspólnie spędzone lata. Pożegnania bywają trudne, po tylu latach spędzonych w murach naszej szkoły nadszedł czas pójścia w dalszą drogę ku dorosłości. Życzymy naszym absolwentom wszystkiego dobrego w drodze do dorosłości.

Podczas uroczystości odbyło się również uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły.

Reprezentacja szkoły w Poczcie Sztandarowym jest ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Podziękowania za pełnienie tej funkcji otrzymali uczniowie klas ósmych: Franciszka Charuta, Wiktoria Osińska, Amelia Skwierczyńska,  Patrycja Smogorzewska, Wiktoria Kozik, Wiktoria Orzełowska, Lena Boruta, Magdalena Jaszczuk, Krystian Cabaja, Michał Zalewski oraz Adam Narojek.

Tegoroczni absolwenci przekazali sztandar młodszym kolegom, którzy zapewne godnie ich zastąpią.

W skład nowego Pocztu wchodzą: Karolina Tobota, Iga Weśniuk, Ada Mioduszewska, Oliwier Banaszewski, Liliana Pływacz, Szymon Wójcik, Franciszek Złoch, Oskar Izdebski, Marta Postek, Wiktoria Pec, Natalia Redesiuk oraz Patrycja Filipowicz.

Uroczystość dla klas II i III przygotowała klasa II b z panią Joanną Celińską. Klasa druga tańcem i śpiewem wprowadziła zebranych w wakacyjny nastrój.

Dyrektor Szkoły, Hanna Głuchowska podziękowała uczniom, nauczycielom, specjalistom, pracownikom szkoły za całoroczną naukę i pracę. Pogratulowała sukcesów i osiągnięć. Podziękowania usłyszeli również rodzice za wkład w tworzenie życia szkoły, wsparcie, otwartość, cierpliwość i zrozumienie. Szczególne słowa gratulacji, podziękowań    i życzeń skierowała do uczniów klas ósmych oraz uczniów klas trzecich, którzy zaczynają drugi etap edukacji w klasach starszych. Na zakończenie życzyła wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

J.Celińska, M. Zdolińska