Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod Patronatem Prezydenta RP. Podczas dwunastej już edycji tego wydarzenia, czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Korzystając z pięknej pogody, wyszliśmy wraz z klasą VIIc poza mury naszej szkoły i w naturalnych okolicznościach przyrody wysłuchaliśmy fragmentów dzieła, pięknie odczytanych przez Panią Izę Ługowską-Panasiuk i Panią Praktykantkę Izabellę Kondraciuk. Za sprawą barwnego języka pisarki uruchomiliśmy wyobraźnię i na chwilę przenieśliśmy w XIX wiek, na Litwę, nad rzekę Niemen. Dzięki patriotycznemu przesłaniu w powieści, mieliśmy okazję wzmocnić poczucie naszej tożsamości narodowej i przypomnieć ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, którego 160 rocznicą obchodzimy w tym roku.

nar. czyt. 1.jpg   nar. czyt 3.jpg    nar czyt. 2.jpg