Uczniowie klasy VIII a świętowali ten dzień razem w teatrze. Obejrzeliśmy spektakl „Mały Książę” Antoine de Saint Exupéry’ego w CKiS. To jedna z najważniejszych  pozycji w literaturze światowej, przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Przedstawienie z bajkową scenografią wzbogaconą wizualizacjami, ze wzruszającą oprawą muzyczną i piosenkami napisanymi przez Ulę Gotowicką z muzyką Waldemara Koperkiewicza. „Mały Książę” – mieszkaniec dalekiej planety w czasie swojej podróży odkrywa wszystko to co nam wydaje się znajome i oczywiste. Patrząc jednak na nas z boku i z dystansem, z dziecięcym zdziwieniem przypomina nam czym jest miłość, przyjaźń, wierność, dobro i zło. Piękny tekst niosący ponadczasowe przesłanie, który trafia zarówno do dzieci jak i dorosłych.