Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

  W przeddzień narodowego Dnia Niepodległości, w 105 rocznicę odzyskania wolności przez Polskę, w naszej szkole odbyły się dwie akademie ukazujące historię naszej Ojczyzny i jej bohaterską walkę z najeźdźcami i zaborcami, które rozpoczęły się od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Uroczystość dla klas młodszych przygotowali uczniowie klasy IIID.

  Uczniowie w formie scenki dramowej przypomnieli czasy niewoli narodu polskiego i jego dążenie do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć melodyjne utwory muzyczne, wykonane solo lub zespołowo takie jak: ,,Flaga Polski", ,,To moja Polska" oraz ,, Pierwsza Brygada", a także wiersze o tematyce patriotycznej. Ogromną ciekawość zgromadzonych wywołał taniec ,, Kocham Cię Polsko" z biało – czerwonymi szarfami. Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem pani Dyrektor Hanny Głuchowskiej, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. 

  Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony ich kolegów jak i nauczycieli. Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

  Starsi uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze daty i wydarzenia z historii Polski od chrztu Polski w 966 roku, przez zwycięskie bitwy pod Grunwaldem i Wiedniem czy wyzwoleńcze zrywy  powstań listopadowego z 1830 roku i styczniowego w roku 1863 aż po I wojnę światową z lat 1914-1918 ukazane także na kolorowych planszach widocznych podczas całej akademii. Na szkolnej scenie mogliśmy podziwiać m.in. kosyniera w krakowskim stroju, który przedstawił dzieje walk podczas insurekcji kościuszkowskiej czy Józefa Piłsudskiego, który wygłosił przemówienie do narodu z roku 1918 r.  Recytacjom uczniów towarzyszyły patriotyczne piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. 

  Na zakończenie wystąpienia uczniów klasy 8B, pamiętając, że nasze otoczenie, mała ojczyzna – dom i szkoła, są częścią wielkiej ojczyzny, z najlepszymi życzeniami z okazji 30-lecia naszej szkoły, społeczność szkolna odśpiewała hymn szkoły.

  Jednak nie był to koniec piątkowej uroczystości. Głos zabrała pani Dyrektor Hanna Głuchowska, która podziękowała wykonawcom,  doceniła dotychczasowe sukcesy uczniów klas starszych a także wręczyła listy gratulacyjne uczniom, którzy za poprzedni semestr szkolny otrzymali stypendium Prezydenta Miasta Siedlce II stopnia. Owacje i gratulacje ze sceny odebrali także stypendyści I stopnia, którzy listy gratulacyjne otrzymali wcześniej z rąk samego Prezydenta Miasta pana Andrzeja Sitnika.

  Uroczystość dla klas młodszych I-III przygotowała pani Iwona Niciporuk ze swoimi uczniami z klasy IIID, natomiast dla klas starszych, IV-VIII,  pani Izabela Ługowska-Panasiuk z uczniami z klasy VIIIB. Wszystkim uczniom podczas uroczystości asystował poczet sztandarowy i sztandar szkoły pod opieką pana Grzegorza Jastrzębskiego oraz chór szkolny pod dyrekcją pani Katarzyny Sypuły.  

                                                                                                      I. Niciporuk, I. Ługowska-Panasiuk

Joomla Template - by Joomlage.com