Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

                                                   Wisława Szymborska

  Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej jest niezapomnianym rytuałem, który symbolizuje rozpoczęcie ich literackiej podróży. Podczas tej uroczystości dzieci stają się oficjalnymi użytkownikami szkolnej biblioteki, otwierając drzwi do nieskończonych możliwości odkrywania, nauki i zabawy. Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała przedstawienie, podczas którego uczestnicy mogli przenieść się w zaczarowany świat bajek i baśni.

   W rolę aktorów wcieliły się uczennice z aktywu bibliotecznego, pięknie przebrane za kultowe postacie z bajek i baśni: Julia Chojnacka 7c, Kinga Krasuska 7c, Ania Duk 7b, Kinga Bogowicz 7b oraz Hania Szewczuk 7b.

   Po części artystycznej przyszedł czas na egzamin. Uczestnicy wspaniale odpowiadali na pytania dotyczące zasad panujących w bibliotece oraz wykazali się wiedzą, jak należy dbać o książki. Udowodnili także, że doskonale znają świat bajek i baśni. 

   W ramach pasowania każde dziecko otrzymało kartę czytelnika, która stała się kluczem do magicznego świata książek. Początkujący czytelnicy złożyli przysięgę, że będą szanować książki, dbać o nie i czerpać z nich wiedzę oraz radość. Zwieńczeniem ceremonii było złożenie podpisów atramentową krwią na okolicznościowym dyplomie, przekazanym wychowawcy klasy.

  Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników - to nie tylko ceremonia, ale również początek pięknej przygody, która kształtuje nie tylko umysł, ale i serce młodego człowieka.  Niech ta chwila będzie dla nich magicznym przeżyciem, które zawsze będą wspominać z uśmiechem na twarzy.

                                                                 Agata Zdankowska, Aneta Gomza

 

Joomla Template - by Joomlage.com