Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

W listopadzie bieżącego roku biblioteka szkolna przeprowadziła w formie pogadanki lekcje biblioteczne w klasie 4b, 6c i 8b. W myśl cytatu Józefa Piłsudskiego Ten, kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości, przypomnieliśmy sobie okoliczności utraty suwerenności przez Polskę i prześledziliśmy długą, trudną drogę do jej odzyskania. Rozmawialiśmy o sposobach walki z zaborcą jaką toczyli Polacy, np. tajne komplety, powstania… Wspomnieliśmy o wybitnych Polakach, jak Józef Piłsudski, których działania świadczyły o niezłomnej determinacji w walce o wolność. Na zakończenie podkreśliliśmy, że w dzisiejszych czasach, patrząc wstecz, musimy pielęgnować pamięć o tych, którzy poświęcili życie dla naszej niepodległości.                                                                                                  Agata Zdankowska, Aneta Gomza 

                          

Joomla Template - by Joomlage.com