Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Uczniowie klasy VIII B pod opieką pani Izy Ługowskiej-Panasiuk przystąpili do uczestnictwa w projekcie „Podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza poprzez wzrost umiejętności i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy”, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt zakłada, że w każdej ze szkół zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie przeprowadzone zostaną zajęcia z pierwszej pomocy dla uczniów, które poprowadzą ratownicy. 

W czwartek 16 listopada w ramach powyższego projektu z uczniami VIII B odbyły się dwugodzinne warsztaty, z których następnie zostanie zorganizowany test konkursowy a  laureaci szkolnego etapu zostaną zaproszeni do konkursu finałowego. Odbędzie się on w Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu w Siedlcach a będzie poprzedzony zwiedzaniem Centrum oraz zajęciami prowadzonymi przez ratowników medycznych Centrum.

Nasi uczniowie pod okiem ratownika ZHP oraz studenta siedleckiego wydziału ratownictwa medycznego a jednocześnie reprezentanta naszego miasta w ogólnopolskich mistrzostwach ratownictwa medycznego mieli okazję zapoznać się nie tylko z teorią udzielania pierwszej pomocy, ale także odbyć szkolenie praktyczne. Każdy uczeń na odpowiednim manekinie trenował umiejętność resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wielkim atutem tych zajęć była możliwość przećwiczenia RKO przy użyciu  AED (Automatyczny defibrylator zewnętrzny) – to stosowane w przypadku zatrzymania krążenia urządzenie, które wyzwala impuls elektryczny w celu zatrzymania migotania komór i przywrócenia prawidłowej akcji serca. Uczniowie byli bardzo zainteresowani szkoleniem i wraz z wychowawczynią dziękują organizatorom i prowadzącym za profesjonalne i bezpłatne, a przede wszystkim niezbędne w życiu zajęcia.

                                   1700210747715.jpg 1700210747683.jpg 1700210747698.jpg

Joomla Template - by Joomlage.com