15 grudnia w Centrum Symulacji Medycznych w Siedlcach odbył się finał projektu pt. „Podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza poprzez wzrost umiejętności i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy”. Miło mi poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w składzie Liliana Pływacz oraz Kacper Nowak, obydwoje z klasy VIII B, którzy w pierwszym, szkolnym etapie projektu uzyskali najwyższą liczbę punktów, w finale konkursu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zajęli II miejsce! Test finałowy, w którym wzięło udział kilkadziesiąt uczniów ze szkół całego regionu, był zwieńczeniem bardzo aktywnego kilkugodzinnego pobytu w centrum symulacji. Uczestnicy nie tylko zwiedzili w sposób aktywny całe centrum, ale brali też udział w praktycznych zajęciach z ratownikami, na fantomach i specjalistycznych urządzeniach m.in. w goglach z zaaranżowaną sytuacją ratowali ofiarę wypadku. Serdecznie gratuluję wspaniałych wyników i dziękuję za godne reprezentowanie szkoły a Pani Anecie Gomzie składam serdeczne podziękowanie za opiekę nad uczniami.

Iza Ługowska-Panasiuk

IMG_20231216_181700.jpg    IMG_20231216_181644.jpg    1702781909634.jpeg