Mimo, że za oknami chłodno i ponuro, to u nas było barwnie i wesoło. Każdy dzień był inny, każdy przebiegał w innym kolorze, z innym bohaterem dnia. Poniedziałek był to dzień żółty, a bohaterowie: banan i papryka, wtorek- czerwony z jabłkiem i truskawkami na czele. Podczas kolorowej środy królowały ulubione owoce i warzywa naszych uczniów. Czwartek był dniem pomarańczowym z mandarynką i marchewką na czele. Natomiast w zielony piątek bohaterami dnia był ogórek z gruszką. Przez cały tydzień powstawały kolorowe plakaty, kukiełki z owoców i warzyw, zdrowe surówki, sałatki i szaszłyki owocowe.

Odbywały się zabawy i gry dydaktyczne oparte na wiadomościach dzieci o warzywach i owocach. Przez cały czas trwania akcji było zdrowo, kolorowo i bardzo wesoło.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i dzieciom za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

A. Romaniak,  A. Sawicka