75 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Dnia 17 września 2014 r. odbyły się w Siedlcach obchody 75 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kościele p.w. Ducha Św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Po Eucharystii nastąpiło odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci porucznika Stefana Kosobudzkiego, ps. „Sęk” – dowódcy oddziału partyzanckiego XII Okręgu Podlaskiego NSZ. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na Skwer Wileński, gdzie pod pomnikiem V i VI Wileńskiej Brygady AK złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

W uroczystości brali udział uczniowie naszej szkoły pod opieką p. wicedyrektor Ewy Niedziółki i p. Jarosława Stosio – opiekuna pocztów sztandarowych.

Odsłonięcie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W dniu 28 września 2014 r. nasi uczniowie pod opieką p. wicedyrektor Ewy Niedziółki i p. Jarosława Stosio brali udział w odsłonięciu pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pomnik ten stanął przy skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Cmentarnej.

Po Mszy Św. w kościele katedralnym, której przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Odsłonięcia monumentu dokonali: brat śp. prezydenta – Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Zbigniew Sobolewski.

W części artystycznej wystąpili znani  polscy aktorzy – Jerzy Zelnik i Katarzyna Łaniewska, a uroczystość prowadził Wojciech Reszczyński.