2.png

Pierwszy dzień wiosny już coraz bliżej. To początek kolejnej pory roku i zapowiedź cieplejszych dni. Różne tradycje towarzyszą przesileniu wiosennemu. Należą do nich między innymi obrzędy związane z topieniem Marzanny oraz obchody „Dnia Wagarowicza” przez uczniów i studentów. Odpowiedź na pytanie, kiedy dokładnie rozpoczyna się wiosna

nie jest tak jednoznaczna. Jest to spowodowane tym, że kalendarzowa data wiosny nie zawsze pokrywa się z momentem astronomicznego początku tej pory roku.

W większości przypadków jednak, za pierwszy dzień danej pory roku uznaje się właśnie datę kalendarzową, czyli 21 marca. W związku z pierwszym dniem wiosny i tradycjami z nim związanymi Samorząd Uczniowski SP 12 w Siedlcach zaprasza Wszystkich Uczniów do zabawy aby ten dzień spędzić ciekawie i niebanalnie!

• Ubierzmy się kolorowo i z humorem! – Im bardziej szalenie, tym lepiej!
  • Zamiast plecaka weźmy .... ? Niech nasza kreatywność nie zna granic!
  • Każdy niech weźmie ze sobą atrybut Wiosny – kwiatek, kapelusz, może okulary, a może coś innego Wam przyjdzie do głowy.
  • W każdej klasie niech zagości Wiosna – zakwitną kwiaty, zaświeci słońce.
  • Pamiętajcie, że w czwartek (21 III) nie będzie pytania, testów, kartkówek, sprawdzianów i PRAC DOMOWYCH – Nauczyciel też człowiek i też Wiosnę lubi!
  • Każda klasa będzie miała możliwość wylosowania tzw wiosennej karty z nagrodą specjalną!

Smutek i szarość idą za morze, a każdy niech będzie w super humorze!

Niech Nasza Szkoła rozbłyśnie feerią barw i tysiącem uśmiechów!

Pamiętajcie! To już w czwartek!

Pozdrawiamy wiosennie, Samorząd Uczniowski SP 12 w Siedlcach.