Ostatnie tygodnie dla klas VIII obfitują w działania związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Na zaproszenie naszej szkoły odwiedzają nas przedstawienie siedleckich szkół ponadpodstawowych w celu przedstawienia ofert rekrutacyjnych.  Podczas prelekcji omówione zostają różnorodne ścieżki edukacyjne dostępne dla absolwentów szkół podstawowych. Prelegenci przedstawiają bogatą ofertę szkół ponadpodstawowych, obejmującą licea ogólnokształcące, technika oraz branżowe szkoły I stopnia.

Zwracana jest uwaga na specjalizacje poszczególnych typów szkół oraz na korzyści płynące z wyboru danej ścieżki edukacyjnej, takie jak zdobycie konkretnych umiejętności zawodowych czy przygotowanie do dalszego kształcenia na uczelniach wyższych. Podczas spotkań szczegółowo omawiany jest proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, zaznaczając różnice między poszczególnymi typami placówek. Po prezentacji uczniowie mają możliwość zadawania pytań oraz dyskusji na temat oferty edukacyjnej i procesu rekrutacji. Uczniowie otrzymują również materiały informacyjne, które umożliwią im dokładniejsze zapoznanie się z poszczególnymi szkołami oraz procesem rekrutacji. Prelekcje stanowią dla naszych uczniów wartościowe doświadczenie, które pozwala im lepiej zrozumieć możliwości, jakie otwierają się przed nimi po ukończeniu szkoły podstawowej oraz przygotować ich do świadomego wyboru szkoły. Zachęcamy odpowiedzialnego podejścia do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Katarzyna Filim