globus.png  Kontynuując cykl podróżniczy z książką, biblioteka przeprowadziła lekcje biblioteczne o Wietnamie, na podstawie książki „Wietnam dla dociekliwych” Tôn Vân Anh i Moniki Utnik- Strugały. Podróż rozpoczęliśmy od umiejscowienia Wietnamu na mapie politycznej świata i atlasach geograficznych, wyszukując także jego sąsiadów - Laos i Kambodżę.Podczas zajęć czwartoklasiści poznali Wietnam jako niezwykłe państwo, które ma do zaoferowania unikatową kulturę i tradycje, od wieków tworzoną przez dziesiątki grup etnicznych. Lekcja została uatrakcyjniona ciekawymi informacjami  z różnych dziedzin życia. Mamy nadzieję, że spotkanie zainspiruje do dalszego odkrywania świata. Koniecznie z książką!!!

ksiazka.jpg